Home » featured, Headline, zdrowie

“Zdrowy” talerz

4 August 2010 No Comment

Większość z nas z zazdrością spogląda na tych, co nie muszą zwracać uwagi na to, co mają na talerzu, bo i tak wyglądają pięknie i zgrabnie. Szczęściarze – myślimy sobie i… spoglądamy na siebie. Zastanawiamy się, dlaczego my tak dobrze nie mamy i… po raz kolejny mówimy “od jutra przechodzę na dietę”.

Jednak, jak się okazuje, wcale nie musimy katować się głodówkami i dietami. Wystarczy tylko zmienić swoje nastawienie, sposób myślenia i odżywiania się. Zamiast tłustych i kalorycznych dań wybierajmy te zdrowsze i bogate w błonnik. Warzywa i owoce na stałe powinny zagościć na naszych stołach, większość z nich bowiem, nie dość, że są smaczne i sycące, to jeszcze mało kaloryczne. Pamiętajmy także o wodzie niegazowanej i herbatkach – czerwonych i zielonych, które w niezauważalny sposób oczyszczą nasz organizm z toksyn i poprawią układ trawienny. No i na koniec najważniejsze – odstawmy słodycze. Ale nie, nie tak na stałe, na “amen”, jak się to teraz mówi. Starajmy się po prostu rzadziej po nie sięgać, bo to tylko puste kalorie, które szybko wchodzą nam w “boczki”.

Jeżeli zaś chcemy osiągnąć, jak najlepsze wyniki. Jeżeli zależy nam na czymś więcej niż schudnięcie – postawmy na ćwiczenia, które można wykonywać w domu lub w siłowni. Nie ma bowiem nic lepszego dla zapewnienia sobie zdrowej, szczupłej i wyrzeźbionej sylwetki, jak ćwiczenia właśnie.

Comments are closed.