Home » featured, Headline, społeczeństwo

Wynajem – dobry czy zły?

13 August 2010 No Comment

Szczęśliwi Ci, którzy dostają mieszkanie w spadku, chociażby po dziadkach. Mały remont, unowocześnienie i mamy piękne mieszkanie. Szczęśliwi także Ci, których stać na zakup, albo jeszcze lepiej – na budowę domu swoich marzeń, z pięknym ogródkiem i ogromnym tarasem. Co jednak mają począć Ci, którzy milionów na koncie nie mają i zwyczajnie, nie stać ich na zakup mieszkania?

O swoim własnym mieszkaniu marzy większość z nas. Jednym marzenie to się spełnia, a inni mogą jedynie… pozazdrościć. Jednak to, że nie stać nas na zakup mieszkania nie oznacza wcale, że zmuszeni jesteśmy mieszkać kątem u rodziny. Jest przecież inna możliwość, z której skorzystać możemy, przynajmniej do czasu, kiedy nie uzbieramy na własne, lub kiedy bank, nie udzieli nam odpowiedniego kredytu. I choć nie zawsze jest to dobre rozwiązanie, warto jednak nad nim się zastanowić – rozważyć wszystkie za i przeciw.

Wynajem mieszkania, bo o tym mowa, ma swoje plusy, tak jak i minusy. Zdecydowanym plusem jest fakt, iż nie musimy troszczyć się o meble – o wyposażenie, gdyż tego typu mieszkania zazwyczaj mają już wszystko. Niestety mają także właściciela, któremu musimy płacić, czasem niemałe pieniądze, tylko i wyłącznie dlatego, że pozwolił nam “u siebie” zamieszkać. Mało tego, nic w tym mieszkaniu generalnie zmienić nie możemy, bo w końcu nie należy ono do nas.

I choć minusów jest więcej, znacznie więcej, nie należy tego rozwiązania odsuwać, czy rezygnować z niego. Czyż bowiem nie lepiej wynajmować niźli mieszkać, gdzieś z kimś i zajmować wyłącznie 1 mały pokoik? Każdemu przecież zależy na prywatności i pewnej samodzielności.

Comments are closed.