Home » featured, Headline, styl życia

Miasto kontra wieś

8 July 2010 No Comment

O swoim własnym kącie – małym czy dużym, marzy większość z nas. W końcu, o wiele łatwiej i przyjemniej jest mieć, gdzie wracać i chować się, kiedy świat wokół, zwyczajnie nas nie zachwyca. Decyzja o kupnie czy też wybudowaniu własnego lokum do łatwych jednak nie należy. Przede wszystkim bowiem dlatego, że musimy się określić, gdzie chcemy spędzić całe swoje życie? Z jakim miejscem się związać? Z miastem czy z wsią?

Zarówno miasto, jak i wieś, mają swoje plusy i minusy. Za miastem przemawia ilość i różnorodność sklepów, kin, pubów i restauracji. Codziennie możemy odwiedzać inne miejsce, w zależności od naszego nastroju i potrzeb. Łatwiej tutaj również o pracę, lepszą płacę, a także o znalezienie tej jednej, jedynej – bliskiej sercu osobie. Tym zaś, co skutecznie od miasta odstrasza jest ten wszechobecny hałas ulicy, smród spalin no i tłum ludzi, zmierzający wciąż… gdzieś przed siebie. Nie to co na wsi. Tutaj życie płynie wolniej i spokojniej. Tutaj świeże i czyste powietrze dookoła. Niestety, brak tutaj sklepów (czasem i towarów), pubów i miejsc spotkań. Intymności i anonimowości też tutaj nie uraczysz, tym bardziej, jeśli masz typowo wiejskich sąsiadów, którzy lubią wiedzieć, co po drugiej stronie płotu się dzieje.

Mimo wszystko, warto się starać i robić wszystko tak, aby móc powiedzieć – to mój dom. Moje mieszkanie. I nie ważne, gdzie. W mieście, czy na wsi. Ważne, aby mieć z kim dzielić te ściany i mury. Ważne, aby mieć kogoś, kto będzie przy nas. Kto będzie z nami się cieszyć i płakać, kiedy będzie trzeba.

Comments are closed.