Home » featured, Headline, społeczeństwo

Doświadczenie to podstawa

7 September 2010 No Comment

Jako małe dzieci, wyobrażamy sobie siebie, jako policjantów, strażaków czy bogatych przedsiębiorców. Wiemy, że aby marzenia te zrealizować musimy się uczyć i… to właśnie robimy – uczymy się. Kończymy najpierw szkołę podstawową, potem gimnazjum i liceum. Dostajemy się na studia i zaliczamy wszystkie egzaminy, te mniej i bardziej ważne i koniec końcem… nie mamy nic.

Niestety, w dzisiejszych czasach sama nauka, taka jaką Pan Bóg przykazał, na nic dziś nie wystarcza. Poza wiedzą bowiem i inteligencją, potrzebne są także – dobra, a najlepiej bardzo dobra, znajomość co najmniej dwóch języków obcych, oraz – doświadczenie. Bez tego, ani rusz. I tak jak z językami poradzić sobie bez problemu możemy – wystarczy zapisać się na dodatkowe zajęcia, tak z doświadczeniem jest już znacznie gorzej i trudniej.

Doświadczenie najlepiej zdobywać na studiach, kiedy można sobie jeszcze pozwolić na pracę non profit czy też – na umowę o dzieło. Oczywiście dobrze by było, gdyby udało nam się “zaczepić” na stanowisku, związanym z naszym kierunkiem studiów, tak aby móc potem wpisać sobie to do swojego CV. Im więcej lub też – im bardziej zbliżone stanowisko do tego, które w przyszłości chcemy piastować – tym większe są nasze szanse podczas poszukiwania pracy, o którą, łatwo nie jest.

Comments are closed.