Home » featured, Headline, styl życia

Dorosłość

9 August 2010 No Comment

Jako małe dzieci, nie możemy się wręcz doczekać, kiedy staniemy się dorosłymi. Oczyma wyobraźni widzimy siebie w wersji kilkanaście lat starszej, która sama może decydować o własnym “ja”. Marzymy o samochodzie, własnym domu i pięknej rodzinie. Wszystko wtedy wydaje nam się takie proste i łatwe do zrealizowania. Jednak, kiedy osiągamy już ten upragniony dojrzały wiek, okazuje się, że nie jest tak fajnie, jak sobie to wyobrażaliśmy.

To prawda, dorosłość daje nam więcej swobody i pola do działania. Sami decydujemy o tym, gdzie, z kim i co robić będziemy. Nikt przecież niczego nam nie może zabronić, albo co gorsza – narzucić. A jednak, czegoś nam brakuje. Coś nie odpowiada. To nie to – myślimy sobie, tak być nie miało. Okazuje się bowiem, że dorosłość to cała masa obowiązków, którym sprostać musimy. Albo przynajmniej – powinniśmy. To także ogromna odpowiedzialność nie tylko za siebie, ale przede wszystkim za innych. Za pieszych i rowerzystów, kiedy siadamy za kółkiem, za nasze dzieci, które dopiero życia się uczą, a także za naszych rodziców, którzy sami już sobie nie radzą. Dorosłość to sukcesy, ale i porażki, przez które dumnie i z podniesioną głową – choć czasem łatwe to nie jest, przejść musimy.

Czasem, wszystko to sprawia, że zamiast dorosłym, chcielibyśmy na powrót stać się małym dzieckiem, którego świat nie zdołał jeszcze zawieść. Dzieckiem, które w swojej małej torebce nosi nie tylko zabawki, ale i marzenia pięknego i szczęśliwego życia. Niestety, czasu cofnąć się nie da. Jedyne co możemy zrobić, to… pogodzić się z tym, co los nam daje, dostrzec dobre strony naszego wieku i sytuacji, które nas otaczają.

Comments are closed.